Wyjazd dydaktyczny do Gdańska - Ośrodek Kultury Morskiej i terminal kontenerowy DCT 28.01.2020 09:38

W dniu 15 stycznia 2020 r. grupa studentów i pracowników Wydziału Techniki Morskiej i Transportu ZUT w Szczecinie miała przyjemność wziąć udział w wycieczce do Gdańska.

Grupa zwiedziła dwie wystawy: Statki, nasza pasja oraz Łodzie ludów świata, zorganizowane przez Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku.

Jednak punktem kulminacyjnym wyjazdu było zwiedzanie największego polskiego terminala kontenerowego DCT w Gdańsku. Podczas wycieczki można było zapoznać się z funkcjonowaniem, zasadami pracy i bezpieczeństwa na terenie terminala. Dodatkowym atutem była możliwość zaobserwowania prac przeładunkowych przy jednym z największych kontenerowców na świecie OOCL JAPAN (21 413 TEU).

Szczególne podziękowania kierujemy do Sejmiku Wydziałowego Samorządu Studentów Wydziału Techniki Morskiej i Transportu ZUT za organizację wyjazdu.

Wystawa w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku

Terminal kontenerowy DCT w Gdańsku