Szkolenie: Misje i klastry w Horyzoncie Europa 26.05.2021 15:37

Zapraszamy naukowców, przedsiębiorców oraz inne podmioty, szukające obszarów partycypacji, w ramach których mogą podjąć działania na rzecz lepszego jutra na szkolenie on-line, które odbędzie się 10.06.2021 r. o godzinie 10:00.

Horyzont Europa to już 9. Program Ramowy Unii Europejskiej, niezmiennie ukierunkowany na reagowanie na potrzeby współczesnej Europy i świata. Niemniej jednak wyróżnia go innowacyjne podejście związane z wprowadzeniem nowych koncepcji w postaci misji i klastrów.

Misje to nowatorska inicjatywa stanowiąca zbiór skoordynowanych działań, mających sprostać najważniejszym wyzwaniom społecznym, w śmiałym, ale wymiernym zakresie. Dedykowane są one takim zagadnieniom, jak:

· rak;

· adaptacja do zmian klimatu obejmująca społeczną transformację;

· zdrowe oceany, morza, wody przybrzeżne i śródlądowe;

· neutralne klimatycznie i inteligentne miasta;

· zdrowa gleba i żywność.

Klastry natomiast to obszary tematyczne, w ramach których ogłaszane będą konkursy na badania i innowacje, mające w głównej mierze przyczynić się do realizacji misji. W Horyzoncie Europa wyznaczono 6 klastrów:

1. zdrowie;

2. kultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne;

3. bezpieczeństwo cywilne na rzecz społeczeństwa;

4. technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna;

5. klimat, energia, transport;

6.  żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko.

W trakcie szkolenia przedstawione zostaną Państwu cele i zadania, jakie niosą ze sobą misje oraz klastry, a także w jaki sposób szukać odpowiednich konkursów. Ponadto, opowiemy o możliwości zostania Ekspertem Komisji Europejskiej.

Zapraszamy do rejestracji!

Więcej informacji na temat szkolenia udziela konsultantka RPK p. Aleksandra Albińska, e-mail: Aleksandra.Albinska@zut.edu.pl, tel.: 91 449 47 23.