Informacje bieżące

Szkolenie: eBay i Amazon - sprzedaż krok po kroku Amazon 05.05.2022 10:14

Amazon i Ebay są największymi na świecie platformami e-commerce, a sprzedaż za ich pośrednictwem wydaje się skutecznym sposobem na sprzedaż produktów do klientów w Europie. Czy są to portale sprzedażowe dla każdego i jak wykorzystać ich potencjał by zwiększyć sprzedaż produktów Twojej firmy? Żeby się o tym przekonać zapraszamy do udziału w szkoleniu, które odbędzie się w dniu 19 maja 2022 r. o godz. 10:00. w naszym Centrum.

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli firm, które planują sprzedaż na platformach typu marketplace: Ebay i Amazon. Podczas szkolenia przedstawimy podstawy prowadzenia działalności na Ebay i  Amazon. Opowiemy jak przygotować się do sprzedaży i wskażemy jakie kwestie formalne należy spełnić prowadząc sprzedaży zagraniczną, jak założyć konto na platformach i stworzyć swój sklep, karty produktów, które wysoko pozycjonują produkt w wynikach wyszukiwania i zainteresują kupujących. 

Przedstawimy różnicę między sprzedażą Private Label a Arbitrage/Wholesale. Powiemy jak dostarczyć towar do klienta w modelach sprzedaży FBA i FBM w przypadku Amazona i jakie korzyści lub trudności mogą się wówczas pojawić. 

Dowiecie się także czym są programy Amazon Prime i eBay Plus i jak stać się sprzedawcą uczestniczącym w tych programach, oraz jakie różnice występują pomiędzy programami oferowanymi przez Amazon: EFN, MCI, PAN EU.

Ponadto uczestnicy szkolenia dowiedzą się:

  • jakie obowiązku podatkowe wynikają z prowadzenia działalności na platformach i sprzedaży do klientów w Europie,
  • jakie są koszty związane ze sprzedażą na eBay oraz w modelach FBA i FBM na Amazon,
  • jakie znaczenie ma marka i jej budowanie w sprzedaży na Amazon i eBay,
  • jak założyć konta, poruszać się po Seller Central (Amazon) i Seller Hub (eBay) i tworzyć karty produktów, 
  • jakie są formy promocji ofert dostępne na Amazon oraz eBay,
  • oraz narzędzia wspierające sprzedaż na tych platformach.

Zapraszamy do rejestracji!

Szkolenie poprowadzi konsultantka Enterprise Europe Network, specjalista od e-commerce Pani Agnieszka Wielgórecka, e-mail: Agnieszka.Wielgorecka@zut.edu.pl, tel. 725 292 803.