Odpowiedzialność prawna i projektantów statków i jachtów - wykład Prezesa Sądu Okręgowego w Szczecinie na Wydziale Techniki Morskiej i Transportu 15.05.2019 09:49

8 maja 2019 r. na Wydziale Techniki Morskiej I Transportu ZUT, Prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie Maciej Strączyński wygłosił wykład Odpowiedzialność prawna i projektantów statków i jachtów. Autor jest cenionym specjalistą prawa morskiego i gospodarczego. Przedstawił syntezę aktów prawnych obecnie obowiązujących w Polsce, wyjaśnił skutki nieprzestrzegania ich przez projektantów i budowniczych, a także sposoby zabezpieczenia się projektantów i budowniczych od odpowiedzialności cywilnej. Omówił także zagadnienia związane z prawem autorskim oraz szczególne przypadki jego naruszania.
Po wykładzie odbyła się ożywiona dyskusja.
Organizatorem wydarzenia, które spotkało się z dużym zainteresowaniem społeczności akademickiej Wydziału, było Towarzystwo Okrętowców Polskich Korab w Szczecinie oraz Zakład Budowy Statków i Jachtów WTMiT.

Artykuł w Kurierze Szczecińskim (format:  jpg, rozmiar:  317 kB)

Otwiera dokument PDF w nowym oknie (format:  jpg, rozmiar:  317 kB)