Konferencja CMM-SolMech 2022 01.09.2022 12:28

W dniach 5-8 września 2022 r. w Świnoujściu odbędzie się wspólna konferencja CMM-SolMech 2022. Wydarzenie obejmie 24. Międzynarodową Konferencję Metody Komputerowe w Mechanice (Computer Methods in Mechanics - CMM) oraz 42. Konferencję Mechanika Ciała Stałego (Solid Mechanics Conference - SolMech).

Konferencja CMM organizowany jest cyklicznie przez Polskie Stowarzyszenie Mechaniki Obliczeniowej (PACM) od 1973 roku
i jest poświęcona jest metodom numerycznym i ich zastosowaniom w zagadnieniach związanych z mechaniką.

Konferencja SolMech jest organizowana cyklicznie przez Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk (IPPT PAN)
od 1953 roku i obejmuje wszystkie aspekty mechaniki ciała stałego.

W związku z niezwykłą sytuacją spowodowaną przez COVID-19, postanowiono w bieżącym roku zorganizować wspólną konferencję - CMM-SolMech 2022 - skupiającą obie społeczności tematyczne. Tym razem współorganizatorem konferencji jest Wydział Techniki Morskiej i Transportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (ZUT).

Miejscem konferencji będzie hotel Radisson BLU Resort, położony nad brzegiem Bałtyku, w Świnoujściu.

Strona WWW konferencji: cmm-solmech.ippt.pan.pl