Konferencja Fluid Mechatronics w Dreźnie z udziałem ZUT 26.03.2024 14:30

W dniach 19-21 marca 2024 odbyła się jedna z najważniejszych europejskich konferencji w dziedzinie Fluid Mechatronics - International Fluid Power  Conference 14th IFK 2024 w Dreźnie pod hasłem przewodnim „Sustainable productivity”. W konferencji brał udział dr hab. inż. Andrzej Banaszek, prof. ZUT z Wydziału Techniki Morskiej i Transportu Zachodnio-pomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wygłosił on referat z zakresu zagadnień mechatroniki okrętowej pt.: Ship ballasting process time calculation with use of submerged ballast pumps with hydraulic drive supplied from constant pressure hydraulic central loading system on modern product and  chemical tankers. Tematem wiodącym konferencji było wprowadzanie daleko idących zmian w  dziedzinie rozwiązań z zakresu nowoczesnych napędów i sterowań hydraulicznych i pneumatycznych w ramach rewolucji przemysłowej Industrie 4.0. Zwrócono uwagę na konieczność wykorzystywania we współczesnej mechatronice i automatyce nowych rozwiązań opartych na technologii sztucznej inteligencji oraz wysokoefektywnej technologii przetwarzania danych technicznych z procesów eksploatacyjnych poszczególnych systemów Fluid Mechatronics.

Budynek obrad konferencji 14th IFK 2024 na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie

Źródło: photo Andrzej Banaszek