Informacja dla studentów dotycząca zwrotu opłat za kształcenie w związku z koronawirusem 20.03.2020 12:23

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w komunikacie z 13 marca br., w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2, rekomenduje przejście w uczelniach na zdalne formy kształcenia studentów, zgodnie z Rozporządzeniem MNiSW z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Uczelnia ma możliwość przeprowadzania zajęć w trybie on-line zarówno od strony uregulowań prawnych jak i technicznej realizacji tego zadania (Zarządzenie nr 71 Rektora ZUT z dnia 9 października 2019 r. wprowadza Regulamin prowadzenia zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie).

Dziekan Wydziału decyduje o terminach i zasadach przeprowadzenia zajęć, które zostały odwołane, w tym o prowadzeniu kształcenia on-line. Wszystkie zajęcia przewidziane w planie studiów będą zrealizowane. Informację na temat zdalnego kształcenia można uzyskać drogą elektroniczną lub telefonicznie w dziekanacie lub po zalogowaniu się do e-dziekanatu.

W związku z powyższym nie przewiduje się zwrotu wniesionych przez studentów opłat za kształcenie.